Home

Johnston, John Principal
McCord, MeQuanta Assistant Principal

Adams-Curtis, Susan Stem Lab Coordinator
Allen, Ashley Counselor
Amerson, Julie 1st Grade Teacher
Atwater, Lesia EIP Teacher
Ayers, Donna 1st Grade Teacher
Baker, Daryl 2nd Grade Teacher
Boose, Marnai 3rd Grade Teacher
Bunn, Kathleen 4th Grade Teacher
Carr, Erin Media Specialist
Carter, Amy 3rd Grade Teacher
Cawthon, Rebecca Kindergarten Teacher
Davis, Kera 4th Grade Teacher
Davis, Shannon 2nd Grade Teacher
Duffey, Tabatha PreK Teacher
Flores, Kelly 1st Grade Teacher
Ford, Betsy 2nd Grade Teacher
Fountain, Dara EIP Teacher
Grizzard, Lynn 3rd Grade Teacher
Hamlin, Barron P.E. Teacher
Harris, Kimberlie Project SOAR Teacher
King, Betty SPED Teacher
Kump, Tabitha Kindergarten Teacher
Lamping, Alexandra 5th Grade Teacher
Long, Mallory PreK Teacher
Major, Michelle SPED Teacher
Mays, Verona PreK Teacher
Mullis, Katherine 5th Grade Teacher
Norman, Andrea EIP Teacher
Olive, Maggie Access Teacher
Pate, Brittany 2nd Grade Teacher
Peluso, Dawn SPED Teacher
Phillips, Ashley 5th Grade Teacher
Ridley, Amber Access Teacher
Rucker, Leah SPED Teacher
Rusgrove, Emily Music Teacher
Shouse, Krista Kindergarten Teacher
Skelton, John Art Teacher
Smith, Heather 2nd Grade Teacher
Smith, Tangi 4th Grade Teacher
Smith, Tiffany 3rd Grade Teacher
Speir, Dawn EIP Teacher
Steed, Stephanie 1st Grade Teacher
Stephens, Billy 4th Grade Teacher
Thompson, Tammy 1st Grade Teacher
Wachtel, Rebecca EIP Teacher
Watts, Jenise Kindergarten Teacher
Whitley, Katie 3rd Grade Teacher
Williams, Jamia 5th Grade Teacher

Alford, Aretha Paraprofessional
Allen, Ashley Counselor
Arp, Rebecca Paraprofessional
Buchanan, Dawn Paraprofessional
Carr, Erin Media Specialist
Cox, Sheila Paraprofessional
Crowder, Linda Secretary
Edge, Heidi Registrar
Harmon, Lisa Paraprofessional
Harris, Johnie Mae Paraprofessional
Hollingshed,  Lynicki Paraprofessional
Jackson, Denise Secretary
Johnson, Mary Paraprofessional
Johnson, Merrie Paraprofessional
Maddox, Ginger Parent Coordinator
McCord, MeQuanta Assistant Principal
Moore, Velvelene Paraprofessional
NeSmith, Patty Nurse
Pack, Rebecca Instructional Coach
Parham, Natalie Paraprofessional
Pyron, Julie Paraprofessional
Raines, Amber Paraprofessional
Simmons, Kellie Paraprofessional
Stephens, Christina Paraprofessional
Stone, Tina Paraprofessional
Strowder, Debra Paraprofessional
Sykes, Vicky Paraprofessional
Thomason, Britt Media Clerk
Wyatt, Kimberly Paraprofessional

Avery, Mildred Custodian
Banks, Curtis Custodian
Glover, Gussie Nutrition
Gray, Bobby Custodian
Griffin, Deidre Nutrition
Hill, Cindy Nutrition
Moore, Pauline Nutrition
Nguyen, Thanh Custodian
Oliver, Michelle Nutrition Manager
Ralls, Minnie Nutrition
Webb, Belinda Nutrition
Zellner, Mildred Custodian
Address